Wooden Boxes
Teak Wood Ring Box with Red Velvet Inlay
SKU:
JEBSQ3020
1 in stock
Rs.2,800.00| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 in |
| Color |
Teak |
| Raw Material |
Mahogany |
Teak Wood Jewelry Box with Woman Face Design
SKU:
JEBSQ3015
Available on backorder
Rs.51,200.00| Weight | 350 g |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 2.5 in |
| Color |
Teak |
Wooden Eyeglasses Case –Handmade, Teak Wood with Cork Inlay
SKU:
GIFWO8030
1 in stock
Rs.12,900.00| Weight | 150 g |
|---|---|
| Color |
Teak |
| Raw Material |
Teak wood |
Heart-Shaped Mahogany Jewelry Box
SKU:
WOBMA3509
Available on backorder
Rs.33,600.00| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 3.7 in |
Natural Wooden 4-Compartment Spices Box – 8x4x1 Inch
Available on backorder
Rs.330.00| Dimensions | 8 × 4 × 1 in |
|---|
Mahogany Earring Box with Velvet Inlay
SKU:
JEBSQ3011
Available on backorder
Rs.5,200.00| Weight | 80 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 8.8 × 3.7 in |
| Color |
Walnut |
Mahogany Wood Ring Box with Clear Lid & White PU Leather Inlay
SKU:
JEBRI3018
1 in stock
Rs.3,840.00| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 3.7 in |
| Color |
Walnut |
| Raw Material |
Mahogany |
Eyeglasses Case – Elegant, Teak Wood with Cork Inlay & Brass Lock
SKU:
GIFWO8009
1 in stock
Rs.10,500.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 7.5 × 5 in |
| Color |
Teak |
| Raw Material |
Teak wood |
Elegant Mahogany Earring Box with Magnet Lock
SKU:
JEBSQ3014
Available on backorder
Rs.4,800.00| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 6.2 × 3.7 in |
| Color |
Walnut |
| Raw Material |
Mahogany |
Heart Shaped Wooden Jewelry Box with Clear Lid
SKU:
JEBHE3024
1 in stock
Rs.1,500.00| Weight | 20 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 5 × 1.8 in |
Mahogany Wood Ring Box with Velvet Inlay
SKU:
JEBSQ3012
Available on backorder
Rs.3,960.00| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 6.2 × 3.7 in |
| Color |
Walnut |
Teak Wood Eyeglasses Case with Unique Epoxy Resin Stripe – Handcrafted Luxury Glasses Box
SKU:
GIFWO8036
1 in stock
Rs.25,500.00| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7.5 × 5 in |
| Color |
Teak |
| Raw Material |
Teak wood |
| Box - lid outside color |
Teak |
| Box - lid inside color |
Brown |
| Box - base outside color |
Teak |
| Box - base inside color |
Brown |











