Craft Box – Elegant Cardboard Candy Packaging Box
SKU:
PRBSW5522
Available on backorder
Rs.70.00| Dimensions | 6 × 6 × 5 in |
|---|---|
| Color |
Brown |
| Raw Material |
Craft Board |
Craft Paper – 54×42 inches – 60gsm
SKU:
ACCPA7107
10 in stock
Rs.120.00| Dimensions | 54 × 42 in |
|---|---|
| Color |
Brown |
| Raw Material |
70 GSM |
Red and White Chevron Paper Bag (8.5×4.5×10.5 inch)
SKU:
BAGPA6019
3 in stock
Rs.165.00| Dimensions | 8.5 × 4.5 × 10.5 in |
|---|
Recycled Shredded Paper Filler
SKU:
ACCWF7909
Available on backorder
Rs.135.00| Weight | 25 g |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 15 in |
| Raw Material |
Paper |
Pink Shredded Paper Filler – charming and elegant
SKU:
ACCWF7900
1 in stock
Rs.195.00| Weight | 25 g |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 15 in |
| Color |
Pink |
| Raw Material |
Paper |
Palmyra Basket With Lid- Orange Colour Kavili Basket 10dia. x6 Inch
SKU:
NFBPM4037
1 in stock
Rs.1,800.00| Weight | 350 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 in |
| Raw Material |
Palmyra |
5 ply Corrugated Boxes – 30x16x16 inch
SKU:
SHB BN 5020
7 in stock
Rs.1,380.00| Weight | 750 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 16 × 316 in |
| 30 X 16 X 16 |
0 |
Heart-Shaped Mahogany Jewelry Box
SKU:
WOBMA3509
Available on backorder
Rs.33,600.00| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 3.7 in |
Shiny Gold Color Shopping Bag
SKU:
BAGTO6026
1 in stock
Rs.545.00| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 11 × 27.5 in |
| Color |
Gold |
| Raw Material |
Synthetic fabric |
Premium White Corrugated Box (24x16x12 Inch) – Heavy-Duty 5-Ply
5 in stock
Rs.760.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 12 in |
Teak Wood Heart Shaped Ring Box with Magnet Lock
SKU:
JEBHE3006
Available on backorder
Rs.5,800.00| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 6.2 × 3.7 in |
| Raw Material |
Teak wood |
| Box - lid outside color |
Teak |
| Box - lid inside color |
Red Velvet |
| Box - base outside color |
Teak |
| Box - base inside color |
Red Velvet |
5 ply Corrugated Boxes – 24x14x14 inch
SKU:
SHB BN 5019
5 in stock
Rs.1,155.00| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 14 × 14 in |
| 24 X 14 X 14 |
0 |







