Premium Palmyra Basket with Lid – Royal Purple 8″dia. x5″
SKU:
NFBPM4031
Out of stock
Rs.1,485.00| Dimensions | 8 × 5 in |
|---|
Wooden Heart-Shaped Box with “Love” Engraving
SKU:
JEBHE3001
Out of stock
Rs.11,400.00| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 3.7 in |
| Raw Material |
Mahogany and Plywood |
| Box - lid outside color |
Natural |
| Box - lid inside color |
Natural |
| Box - base outside color |
Walnut |
| Box - base inside color |
Red Velvet |
Rush And Reed Storage Box 10x10x8 inch
SKU:
NFBRR4024
Out of stock
Rs.2,700.00| Weight | 450 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 8 in |
| Color |
Natural |
Palmyra Basket – Kavili Basket with Lid 10×5 Inch
SKU:
NFBPM4010
Out of stock
Rs.1,650.00| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 in |
| Color |
Natural and Pink |
Palmyra Basket – Kavili Petti 10×5 Inch
SKU:
NFBPM4011
Out of stock
Rs.1,650.00| Weight | 260 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 in |
| Raw Material |
Palmyra |
Heart ring box with white velvet inlay
SKU:
JEBHE3007
Out of stock
Rs.5,200.00| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 in |
| Raw Material |
Mahogany |
| Box - lid outside color |
Walnut |
| Box - lid inside color |
White Velvet |
| Box - base outside color |
Walnut |
| Box - base inside color |
White Velvet |
Simple White Gift Boxes – 12x12x4 inch
SKU:
GIBCP2008
Out of stock
Rs.1,155.00| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 4 in |
| 12 X 12 X 4.5 |
0 |
Exquisite Woven Market Bag – Vibrant Palmyra Leaf Design
SKU:
BAGNF6001
Out of stock
Rs.2,340.00| Weight | 275 g |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 12.5 × 22.5 in |
| Color |
Vivid Colors |
WOVENCHARM STORAGE BASKET WITH HANDLES (38 x 47cm)
SKU:
HOD012604
Out of stock
Rs.8,400.00| Dimensions | 37.5 × 47 in |
|---|---|
| Color |
White & Brown |
| Raw Material |
Rope |
Natural Jute Twine – Strong, Eco-Friendly & Versatile!
SKU:
ACCGC6615
Out of stock
Rs.1,000.00| Color |
Brown |
|---|---|
| Raw Material |
Jute |
Fabric Tote Bag with 3 Elephants, Screen Print
SKU:
BAGFB6030
Out of stock
Rs.1,450.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 10 × 35 in |
| Color |
Off white |
| Raw Material |
Tote fabric |
Heart Gift Box -Elegant Textured Lid with Pink Base
SKU:
GIBDA2002
Out of stock
Rs.2,250.00| Weight | 260 g |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9.5 × 4.5 in |








